Merhaba! Reklam Tabela, Tabelacılık Sanatına Hoş Geldiniz.
Tabela ve Tabelacılık Dünyası Çözümleri. Müşterileri için yenilikçi, modern ve yaratıcı çözümler sunar.
Tabela Hikayesi
Tabela Uygulamaları
Işıklı ve Işıksız tabela panoları istediğiniz ölçülerde ve ebatlarda her çeşit ve model üretimi ve imalatını yapmaktayız.
Tabela Fotoğrafları
Özel Proje Tabelaları
Swarovski Taş Tabela, Kristal Tabela, Ampullü Tabela, Piksel Led Tabela, Animasyonlu Tabela, Kafes Tabela, Ahşap Tabela, Dev Tabela, Akrilik Tabela, Pullu Tabela, Her çeşit projelerinizi işin profesyonellerine bırakın.
Tabela Modelleri
Tabela Sanat İşidir.
Tabela Sanatı bizim işimiz. Tabela ustaların el sanatının marifetli işçilikleri. Tabelayı dekora dönüştüren eller.
Tabela Sanatı
Neon Tabela
Işıklı neon tabela benzersiz zarafeti ile şimdide led neon tabelalar boy göstermeye başladı.
Neon
Led Tabela
Ekonomik, tasarruflu, uygun ve kontrol bende olsun diyenlerin tercihi. İster tabela, pano, ekran, görsel, dekor her türlü tabela olarak kullana bilirsiniz.
Led
Previous
Next
Özel dekoratif modern şık 3d tabela reklam tasarımları iç mekan uygulamaları
Özel dekoratif modern şık tabela reklam tasarımları iç mekan uygulamaları

Tabelacılık

Tabelacılık; sanatla buluştuğu tabela modelleri ve çeşitleri

1001 Çeşit tabela modeli her çeşit ve türden tabela imalatı gerçekleştiriyoruz. İlgi alanımız özel projeler ve daha önce yapılmamış tabela modelleridir. Siz tasarlayın veya hayal edin biz üretelim çünkü sanatı, zorlukları ve yenilikleri seviyoruz. Tabela işlerinizi profesyonel ustalarımıza bırakın.

ampullü kafes kutu harf tabela çeşitleri alüminyum ışıklı tabela vancoff
masallah ozel tasarim ve proje imalat ve uygulama arapca tabela aluminyum
swarovski taş cam tabela modeli kristal butik reina tabelaları
neon led pleksi tabela hortum ledli neon harf gravur 1
Tabelalar

Tabela Modelleri

Birbirinden şık ve güzel tabela modelleri ile tabelacılık sektöründe her zaman imzamızı atmaya devam ediyoruz. Sizin tabelanızda da bizim imzamızın olmasını çok isteriz. 

Şirketinizi İleriye Taşıyacak Tabela Çalışmaları

Tabelacılık Çözümleri ve Tabela Dünyası

İş sektöründe yer almak çok büyük bir riskle birlikte rekabet ortamına dahil olmanız anlamına gelir. Günümüzde hangi sektörde farketmek sizin yer alırsanız alın, mutlaka rakipleriniz her zaman var olacaktır. Sektörde bunlarla aynı pazar payına ve pazara girmekle, aynı müşteri hedef kitlesine hitap etmeniz gerekecektir. Siz hedef kitlenizin algılarına hitap etmeli, dokunmalı, kendinizi en iyi şekilde profesyonel yaklaşarak izah etmelisiniz. Dolayısıyla tabelacılık ve reklam çalışmalarınızı çağdaş, modern, yenilikçi, yeni çağ, ve z kuşağına hitap eden hedef kitleye uygun, şirketinizin markalarına yakışır şekilde uygulamalı ve hayata geçirmelisiniz. Reklam tabelacılık çalışmaları dendiğinde iki farklı unsur karşımıza çıkar.

  1. Genel manada ürününüzü, markanızı, kampanyanızı, indirimlerinizi vb. gibi tanıtan, gösteren, yansıtan, ilgisini çeken, farkındalık yaratan faaliyetlerdir ve pek çok portföyü beraberinde getirir.
  2. Reklam tabela çalışmalarıdır. Tabela genel olarak logo ve isimden oluşmaktadır. İşletmelerin marka kimliğini ve yüzünü yansıtırlar.
    Bu yüzden tabela bir işletmenin, bir kurumun en önemli parçalarından birisidir.

Hizmet verdiğiniz sektörde ve bölgede sizi öne çıkaracak olan parçalardan birisi tabela ve reklamdır. Görsel tasarım çok farklı detaylar barındırır. İyi bir reklam ve tabela kurumsal kimliğe uygun renkler ve yazı fontu karakteri ile oluşturulmalıdır. Hem akılda kalıcı olmalı hem de göze hitap etmeli, diğerlerinden ayrılarak markanızı zihinlere kazımalıdır. Eğer güçlü bir reklam tabelasına sahip olabilirseniz insanlar adres tarif ederken dahi sizin adınızı kullanır ve reklamınızı kolay yoldan yapmış olursunuz.

En İyi Dijital Baskı Uygulamaları
Reklam çalışmalarında kullanılabilecek materyallerin sayısı ve nitelikleri oldukça fazladır.
Özellikle basılı reklam unsurları her zaman gözde parçalar olmaya devam etmekte, bununla birlikte gelişmiş baskı teknikleri yeni nesil reklamların olmazsa olmazı haline gelmektedir.
Bu noktada dijital baskı son dönemin en seçkin, en prestijli ve en kaliteli uygulamalarından birisidir. Dijital baskıda bütün süreç dijital ortamda hazırlanır.
İstenen yazı ve görseller bilgisayar programlarında şekillendirilir ve sonrasında özel makinalarda baskıya verilir.

Dijital baskıda tasarımlar amaca göre farklı materyaller üzerine basılabilir. Diğer baskı tekniklerine göre çok daha hızlı, çok daha pratik ve esnekliği yüksektir.
Maliyetleri de kalitesi ile kıyaslandığında son derece ekonomiktir. Magnet, poster, broşür, bayrak, kartvizit gibi her türlü ihtiyaca göre istenen sayıda ve istenen özelliklerde baskı yapmaya imkan verir.

Profesyonel Araç Kaplama Uygulamaları
Reklam sektörü sürekli gelişmeye devam etmektedir. Yeni nesil uygulamalar gün geçtikçe daha fazla popüler olmaktadır.
Bunlardan birisi de led çalışmalar olmakta, farklı ışıklandırma yöntemleriyle akşamları ve geceleri başta olmak üzere her zaman dikkat çekici, farklı tabelalar, uygulamalar elde etmek mümkün olmaktadır.

Bir diğer reklam çalışmaları araç kaplama olarak karşımıza çıkmakta, son derece de rağbet görmektedir. Gerek kendi araçlarınızı gerekse başkalarının araçlarını markanızla kaplayarak hareket eden bir reklam yüzüne dönüştürebilirsiniz.
Aynı zamanda aracınıza kurumsal bir kimlik kazandırabilirsiniz.
Bütün bu uygulamalarda başarıya ulaşmak için profesyonel bir firmadan destek almanız en sağlıklısıdır ve Apak Reklam bu alanda son derece profesyonel çalışmalar gerçekleştiriyor.
Süreci baştan sona en iyi şekilde yürüterek başarıya ulaşmanızı sağlıyor.
Dilerseniz web sitelerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

totem tabela modeller

Ne Tabelaları Yapıyoruz!

Her işletmeye göre tabela fiyatları

Tabelacılık bizim işimiz, en uygun veya en pahalı tabela seçimleri size kalmış.

Işıklı ve ışıksız tabela modelleri - tabelacılık

Tabelacılık Sanatının Eskiden Günümüze Değişen Teknolojisi

Türkiye ve Dünyada Değişen Tabelacılık Mesleği

Dünya ve Ekonominin de hızla çağır açmasıyla beraber tabelacılık sanatı fırçadan, endüstriyel dijital makinalara devretti. El sanatıyla başlayan tabelacılık sektörleşmesi el işi ile yapılan sanatkarlarım yerine artık seri üretiminde girmesiyle bilgisayar kontrollü makinalara geçildi. Tabelacılık cam yazılarından, araç yazılarına, tabelalardan, cephe reklamlarına hepsi eskiden el emeği ve el sanatının sanatkar ustaları tarafından yapılmaktaydı. Dijital baskı makinaları ve folyo kesim makinaları çıktıktan sonra sanatkar ustalarında sayısı azaldı.

Türkiye ve Global Ekonomisi Tabelacılık Çağı

19,. uncu 100 yılında Avrupa’nın hızla büyüyen sanayi sektörü tüm Dünya pazarında olduğu gibi Türkiye pazarının da gelişmesine ve yeni ”tabelacılık” mesleklerin çıkmasına da yol açtı. Örneğin; dijital baskı operatörleri, cnc router operatörleri, grafik tasarımcılar, lazer kesim operatörleri gibi kendi içlerinde birimler oluşturarak iş gücü sağlandı.

Tabelacılık Mesleği

Tabela mesleği nasıl yapılır, nerelerde kullanılır, ustaları kimdir, nasıl meslek haline geldi, tabelanın eski tarihi nasıldı, Çalışma ve uygulama şekilleri nelerdir vb. gibi tabelacılık konusuna değinelim. Tabela genel olarak dükkanların dış mekanlarında bir plaka veya levha üzerine renkli boyalarla el sanatı ile istedikleri yazı ve şekli fırça ile boyayarak yapılmasıyla başladı. Kimi şablon kullanarak kimi de şablonsuz sanatlarını icraat ederlerdi. Bir tabela yaptırabilmek için günler, haftalar veya aylarca bekleyenler olurdu. Tabelacı dendiğinde el sanatkarı ve resim çizme kabiliyeti olanlar randevulu çalışırlardı. Aldıkları maaşlarda asgari ücretin 5 ila 10 katından fazlaydı. Özel işlerde bu oran 20 ile 50 katına çıkabiliyordu.

Tabela Devrim Çağı

Tabelanın olmadığı dükkanlar kendi imkanları ile bant çekip boyuyorlardı. Tabelanın olmadığı dönem dükkanların veya gidilecek yerin yolunu, yönünü bulmaları çok güçtü. 19 uncu yüzyıldan sonra sanayi devrimin başlaması ile sanayileşen sektörlerle birlikte fırça sanatı ile yapılan tabelacılık yerini 2000 li yıllından sonra endüstriyel dijital makinalara geçiş yaptı. Eski tabela türleri daha şık ve gösterişli dursun diye altın ve varaktan yapılırdı. Harfler ise genel olarak prinç dökümden üretilirdi. Günümüzde halen pirinç harfleri devlet kurumları istemektedir. Onun haricinde devlet kültürü olduğundan okullar, doktorlar ve avukatların tabelalarının altın, gümüş varak veya pirinç olduğunu görebilirsiniz.

Serigraf Tabelalar

Tabelacılıkta fırça sanatının yanında serigrafi tabelalarda modernleşmeye başlamıştı. Serigrafide aynı tabela gibi renk renk boyalardan yapılır ama uygulanış şekli bam başkadır. Boyaların rakle eleğinden geçirilerek gaz iplikleri ve ipek kumaş kullanılarak boyanın diğer yüze geçmesi sağlanır.Serigrafi bir kalıp kullanılarak yapılan baskı türüdür. Tabelalarda, kapı isimliklerinde, etiketlerde, plakalarda, Markalamada vb. gibi alanlarda kullanılır. Günümüzde ise Metal, kağıt, sticker, folyo, damla olarakta kullanılmaya devam ediyor.

Yeni Çağa Ayak Uyduran Tabela Modelleri

Eski tarihte sadece dükkanlar ve devlet kurum tabelaları vardı ama şimdi gelişen teknoloji ve talep doğrultusunda şimdide tabela çeşitlerini sıralarsak; dijital tabelalar, adres bilgi tabelaları, vinil baskı tabelası, yönlendirme levhaları, iç ve dış mekanda mağaza tabelaları, cephe panoları, kapı numara levhası, akrilik ürünler, fuar stand tabelaları, konsept ürün tabelaları, duvar ve direk tipi sokak tabelaları, totem tabela, cephe ve çatı tabelaları, neon tabela, krom kutu harfler, ışıklı kutu harf tabela, paslanmaz harf, yönlendirme tabelaları, saç tabela, plexi tabela, strafor tabela ve led tabela türleri de kendi içinde guruplara ayrılmaktadır.

 

cati tabelasi cati cephe tabela modeller

Yeni Tabela Projelerine Açığız!

Bizim için bir tabela fikriniz veya tabela projeniz mi var? Hadi şu tabela hakkında konuşalım!

kutu harf tabela modeller