Dijital Baskı

You are here:

Dijital Baskı

Müşteri
Kellogg's - Pringles
Hizmetleri
Dijital Baskı, Tabela, İç Mekan Konsept Dekorasyon

Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital baskı iç ve dış mekanlarda görsel, reklam, dekor, tanıtım, kampanya, duyuru, ilan, ürün ve hizmetlerini sektörel, global, coğrafi veya son kullanıcılara yönelik hedefledikleri satış ve tanıtımını yapabilmeleri için yapılan çalışmalara dijital baskı denir. Reklamcılıkta 3 tür dijital baskı vardır.

  1. Açık Hava Reklamcılık
  2. Matbaacılık
  3. Promosyon
Dijital Reklamcılık

Dijital reklam ve sosyal medya reklamcılığı da, dijital baskı olmayan ama elektrik ve elektronik cihazlarla çalışan tv, radyo, projeksiyon, led ekran, cep telefonu bilgisayar gibi pikselli dijital ortamlarda yayınlanan reklam türüdür. Örneğin; film, dizi, sosyal medya, haber, web siteleri, e-ticaret siteleri, banner, flash, kod, android, ios ve benzeri ortam yapılan reklam, haber ve tanıtım çalışmalarıdır.

Açık Hava Reklamcılık

Reklam panoları, tabelalar, araç giydirmeler, afişler, kampanyalar, yol panoları, billboardlar vb. gibi büyük hacimli vectörel ve piksel görsel veya tasarımların basıldığı dijital baskıdır. Tür Örnekleri; folyo, vinil, meşh, branda ve benzeri çeşitleri

Matbaacılık

Matbacılıkta elle tutulabilen, dokunulabilen kağıt ve benzeri ürünlerin üzerine yapılan dijital baskılardır. Örnek vermek gerekirse; broşür, el ilanı, katalog, dergi, gazete, afiş, 

Promosyon

Promosyon reklamcılığı ücretli veya ücretsiz olarak dağıtılan reklam amaçlı kullanılan bir araçtır. Promosyon dijital baskıları ise saat, takvim, poşet, karton, ambalaj, kalem, ajanda, notluk, koku, kağıt, tanıtım ve kullanım amaçlı dağıtılan ürünler, reklam, bardak vb. türleri vardır. Aslında hediye olarak ta müşterilerine dağıtılan hatırlatma aracıdır. 

Dijital Baskı Gerçekçi Renkler!

Dijital baskı CMYK 4 ana renkten oluşmaktadır. İnsan teni ve iç mekan makinelerde ara renklerde kullanılmaktadır. Cmyk 16,7 milyon renkten oluşan devasa bir renk kartelasıdır. Bu yüzden gerçekçi renklere sahip olurlar. Mavi, Kırmızı ve Sarı 3 ana renk ve onu tamamlayan Siyah renkle oluşmaktadır. Elektronik dijital işlerde ise RGB den oluşmaktadır.

Dijital Baskı Nedir?

Neden Dijital Baskı Tercih Edilir?

Dijital baskı merkezlerinde veya bilgisayar ortamında hazırlanmış tasarımların ve fotoğrafların gelişmiş baskı teknolojileri ile kaliteli ve hızlı bir şekilde değişik malzemeler üzerine el değmeden baskısının yapılmasına denir.

Dijital baskı tasarımı bilgisayarda oluşturulan dataların, fotoğrafların, dizaynların dijital baskı makinası kullanılarak çıktısı alınan yöntemdir. Bu bir el ilanı, broşür veya bir şirket için oluşturulmuş reklam çalışması olabilir. Örnek dijital baskı fotoğraflarımıza bakabilirsiniz.

Dijital Baskı Hızlı ve Seri Üretim Olması

10 Binlerce m2 işi 1 günde teslim alabilmeleri, müşterilerinin acil işlerini yerine getire bilmesi.

Dijital Baskı Zaman ve Paradan

Hızlı sonuçlar alınması ve en önemlisi istediğiniz kaliteye göre paradan tasarruf edilebilmesi.

Dijital Baskı Uygulama Kolaylığı

İster folyo, kağıt, branda, vinil, meşh, sticker, kumaş gibi ürünlerin uygulama ve montaj kolaylığı.

Dijital Baskının Tercih Nedeni!

Dijital baskılar markaların ürün ve hizmetlerini daha iyi tanıtılması, gösterilmesi, duyurması, dikkat çekmesi, farkındalığı, kampanyası, indirimleri, reklamı gibi birçok alanda en etkili ve en ekonomik dijital baskı reklam çözümlerinden biridir.

Dijital Baskıcılık

Dijital Baskı Dünden Bugüne!

Dijital Baskı, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren ve farkında olmasak da günlük yaşamımızda farklı şekillerde karşımıza çıkan bir kavramdır. Geçmişten günümüze baskı sektöründe büyük ebatlı baskılar, serigrafi ve ofset ile yapılırdı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık bu tip baskı metotları geri planda kalmış ve dijital baskı makinaları sayesinde sektör artık dijital baskıya dönmüştür. İstenilen işin kalitesine göre dijital baskı çok daha uygun maliyetlere sahip olmasının yanı sıra, hız bakımından da müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir mecraya dönüşmüştür. Bu dijital baskı işlemi yapıldıktan sonra ise istenilen alana uygulaması yapılır.

Reklam Tabela Dijital Baski kelloggs pringles special indoor outdoor uygulamalari Reklam Tabela – Kellogg's

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar!

Ofset baskı ve dijital baskı arasındaki en büyük fark, dijital baskı kullanımlarında baskı kalıplarının değiştirilmek zorunda olmamasıdır. Ofset baskı makinelerinde baskı kalıpları sürekli olarak değiştirilmeli ve bu işlemlerin bir kısmı manuel olarak yapılmalıdır. Bu da ofset baskı için baskı sürelerini dijital baskıya kıyasla uzatır. Diğer taraftan dijital baskı seri olarak yapılmak istenen baskılar için daha uygundur. Aynı zamanda dijital baskı değişiklik yapmak için daha esnek bir baskı tekniğidir.

Ofset baskı dijital baskıya kıyasla çok daha az maliyetlidir. Bunun sebebi ise aynı anda 1 milyon adete kadar baskının aynı anda yapılabiliyor olmasıdır. Baskı teknikleri ele alındığında ofset baskı birçok kimyasal madde kullanılarak yapılır ve bundan kaynaklı atıkları da dijital baskıya kıyasla çok fazla olur. Dijital baskı tekniği süreçleri hızla değişen ve gelişen sektörler ve baskı ürünleri için oldukça uygundur. Örneğin, broşür kullanarak hızlı bir reklam kampanyası başlatmak istiyorsunuz ve bunun için kısıtlı zamanınız var. İşte bu durumda ofset baskı yerine dijital baskı kullanmak size zaman anlamında ciddi anlamda avantaj sağlayacaktır. Ancak dijital baskıda basım adedi arttıkça maliyetlerin de ofset baskıya kıyasla artacağını unutmamalısınız.

folyo sticker kesim makinasi reklam folyo kesimi cikarma etiket bas kes roland

Dijital Baskı

Dijital Baskı Modelleri ve Çeşitleri

Apak Reklam; tabela, açık hava reklamcılık, tanıtım, reklam ürünlerinde çözüm ortağınız.

Diğer sayfalarımıza bakmak ister misiniz;

Tabela, Reklam, Dijital Baskı, Araç Giydirme, Led, Neon, Strafor, Açık Hava Reklamcılık, Reklam Hizmetleri

gibi.

Ayrıca herkesin merak ettiği konuları reklam ve tabela hakkında Sıkça Sorulan Sorular ( S.S.S.) sayfasından inceleye bilirsiniz.

Dijital Baskı Nasıl Yapılır? – Dijital Baskı Fiyatları? – Dijital Baskı Kaç Para?
Dijital Baskı Modelleri? – Dijital Baskı Çeşitleri? – Dijital Baskı Nedir?
Dijital Baskı Vergisi? – Dijital Baskı Ne Demek? – Neden Dijital Baskı?

Reklam FotoğraflarıReklam VideolarıTabela Fotoğrafları

Youtube Kanalımızı

ziyaret etmeyi unutmayınız.

tabela krom paslanmaz kutu harf maskot 3d sisirme maket figur uygulama kelloggs scaled

Paylaşım için teşekkürler!

Share on twitter
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on telegram
Tabela krom paslanmaz kutu harf maskot 3d şişirme maket figür uygulama kelloggs - Paslanmaz üzeri dijital baskı

Dijital Baskı

Bizim için bir projeniz mi var?
Haydi tartışalım!