Reklamlar

Reklamlar kişi, kurum veya kuruluşlara yapılan ücretli ve ücretsiz hizmet türleridir.

Venenatis vehicula dolor
Maximus et ipsum sit

Ücretsiz Reklamlar

Akraba, eş, dost, iş arkadaşı, tanıdık veya komşularının ürün veya hizmetini söylemesi, tanıtması, tavsiye etmesi, önermesi gibi yardım ve destek amaçlı yapılan çalışmalardır.

Kullanan, gerçekten yararlı, faydalı, değerli, önemli, rahatlatıcı, gerekli, ihtiyaç veya anlam taşıyan bir ürün veya hizmet ise kendiliğinden reklamlarını yaptığı anlamına gelir. Çünkü o ihtiyacı karşıladığından kendiliğinden tavsiye, öneri, görerek veya ortamda duyarak deneyecektir.

Reklamlarını bir şekilde sosyal veya iç reklam çevresiyle tanıtarak dış reklam çevresine de bunu göstermesi, oluşabilecek reklam etkenleri. 

  • Başkalarından görmesi
  • Denk gelmesi
  • Duyması
  • Tavsiyesi dir.

Ücretli Reklamlar

Reklamlar bir çok alternatif seçeneklere ayrılmaktadır. Bunlar başlıca medya, basın, yayın ve sosyal olarak sıralayabiliriz.

Reklamların yapılabilmesi için önce ürün ve hizmetlerin o sektör veya son kullanıcılara ulaşabilmesi için bir reklam analiz çalışması yapılmalıdır. En etkili ve doğru hedefleme ile daha net ve kesin sonuçlar alına bilmektedir. Reklamların başlıca türleri ve çeşitlerini sizler için aşağıda sıraladık.

Dolor nulla
Felis venenatis