Devlet Reklam ve Tabelaları

You are here:
Açık Hava Reklamcılık, Tabela, Reklam, Led, Neon, Strafor, Display, Dijital Baskı, Araç Giydirme Kaplama, Mobilya, Mimarlık, Dekorasyon, Fuar, Stand, İmalat, üretim, montaj cnc, lazer, kutu harf,

Devlet Kurum Tabelaları

tabela tc cumhurbaşkanlığı milli saraylar idaresi başkanlığı gold altın prinç kabartma tabela devlet kurumları

Devlet Kurum Resmi Tabela Modelleri ve Çeşitleri

Kamu ve kuruluşların müdürlükleri ile şubeleri için yaptırmış oldukları tabelalar kurumsal kimliklerine uygun olarak üretilmektedirler. Cephe tabela ve farklı boyut ve türde kurumsal kimlik uygulama yapan firmamız Apak Reklam tecrübe ve deneyimleriyle bu konuda Türkiye’nin çok değerli devletin kamu kuruluşları ile devamlı olarak çalışmaktayız. Apak Reklam müşteri portföyüne baktığınızda hemen hemen her kurumla çalışma fırsatı yakaladık. Firmanızın indoor & outdoor (iç ve dış mekan) reklam uygulamaları için uygun ürün seçimi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Devlet Kurumları Tabelası

Gasp büro amirliği ne yapılmış olan krom paslanmaz fileli içten pleksili kutu harf tabela içten led aydınlatmalı giriş banko karşılama tabelası. Kapı isimlikleri, yönlendirme levhaları,  büro tabelaları, dijital baskıları vb. gibi birçok reklam uygulaması yapılmıştır.

tabela gasp büro amirliği aşayiş polis tabelası krom paslanmaz led ışıklı kutu harf
çatı tabelası aluminyum ters tava kutu harf ışıklı neon tabela

Resmi Kurum Devlet Tabelaları

Kurumların kendi kurumsal kimliklerine uygun tabela modelleri ve çeşitlerini üretmekteyiz. İhtiyaç halinde marka kimliklerine uygun olarak imal edilmektedir.

Tabela alüminyum lazer cnc kesim kabartma harf tc istanbul üniversitesi diş hekimliği fakültesi okullar

Tabelaların Standartları Belli Oldu

Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanan “Kurum ve Kuruluşlarda Kullanılan Tabelalar için Kurallar” standardı 19.03.2018 tarihli Teknik Kurul’da kabul edilerek TS 13813 standart numarası ile yayınlandı.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

“Özellikle büyük kentlerde gelişi güzel tasarlanmış ve düzensiz olarak binaların dış yüzeylerine, iş yeri önlerine, cadde ve sokaklara asılmış, yabancı kelimelerin kullanıldığı, imla hatalarının olduğu tabelalar görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Enstitümüz 19 Mart 2018 tarihinde yapılan Teknik Kurul toplantısında tabelaların bir standarda bağlı olarak hazırlanması ve asılmasını temin etmek üzere; “Kurum ve Kuruluşlarda Kullanılan Tabelalar İçin Kurallar” standardını TS 13813 standart numarası ile yayınladı.

Söz konusu standartta tabelalar kullanım yer ve amacına göre çeşitlere ayrılmıştır. Tabelaların zemin rengi ve yazı rengi kullanım amacına göre belirlenmiş, yazılarda Türkçe kelime kullanımı esas alınmıştır. Tabelada eğer yabancı dilde de ifadeler kullanılacaksa Türkçe kelimenin yaklaşık %25’i büyüklüğündeki puntolarla yazılması kuralı getirilmiştir.

Standartta tabelaların ebatlarının binanın büyüklüğü ile orantılı ve binanın mimarî özelliğine uygun olması, iklim şartlarına dayanabilir malzemeden yapılması kuralı getirilmiş, ayrıca ışıklı veya ışıksız olabileceği belirtilmiştir.

Tarihi özelliği bulunan tabelalar korunacak

Tabelaların tarihî özelliği bulunması durumunda aynen korunacak ve tarihi özelliği bulunan binalarda tabela kullanımı hususunda bina mimarisi dikkate alınacaktır. Binanın birden fazla cephesi varsa, en fazla iki cephesine tabela asılabilecek, acil, eczane, hastane ve polis tabelası dışındaki tabelalar bina yüzeyine dik olacak şekilde asılamayacaktır.

Şehir estetiğini ve mimarı dokusunu bozmayacak

Tabelalar şehir estetiğini ve mimarî dokusunu bozmayacak, şehrin doğal ve tarihî görünümü ile çelişmeyecek, şehrin doğal veya tarihî sit alanını bozmayacak şekilde yerleştirilecektir.

Tabelalar dil, ırk, cinsiyet, din ve mezhebe dayalı ayrımcılık belirten ögeler içeremeyecektir.

Kamu binalarında, kamu kurum ve kuruluşlarına ait duyurular ve tanıtımlar haricinde reklam içerikli tabelalar bulundurulmayacaktır. Kamu binalarının tabelaları, hiçbir şekilde ağaçların üstüne asılmayacaktır.

Tabela üzerinde bilgi işaretleri dikdörtgen, yasaklayıcı işaretler daire ve uyarı işaretleri ise üçgen şeklinde olacaktır.

Eğitim kurumlarının tabelalarında sol tarafta Mili Eğitim Bakanlığı’nın logosu yerleştirilecek il, ilçe adlarından sonra gelmek üzere sırasıyla okulun ismi, okulun türü ve derecesi yazılacak ve varsa okulun amblemi sağ tarafta yer alacaktır.

Sponsorluk tabelasında da kurallar belirlendi

Sponsorluk tabelasında da kurallar belirlendi. Buna göre; sponsorluk hizmeti veren kişi, kurum, kuruluşun logosu, yapılan sponsorluk hizmetinin tanımı ve sponsor kişi/kurum/kuruluşun adının geçtiği bir cümle yer alacaktır.

Standartta ayrıca kapı isim levhalarında,  levha yazım ve levhanın asımı konusunda da kurallar belirlenmiştir.

Yayınlanan bu standart ile ülkemizde bu alanda yaşanan karmaşanın son bulacağına, tabelaların yarattığı görüntü kirliliğinin önüne geçileceğine inanıyoruz.”

Kaynak: Türkiye Standardları Enstitüsü

Devlet

Devlet Tabela Modelleri ve Çeşitleri

Apak Reklam; tabela, açık hava reklamcılık, tanıtım, reklam ürünlerinde çözüm ortağınız.

Diğer sayfalarımıza bakmak ister misiniz;

Tabela, Reklam, Dijital Baskı, Araç Giydirme, Led, Neon, Strafor, Açık Hava Reklamcılık, Reklam Hizmetleri

gibi.

Ayrıca herkesin merak ettiği konuları reklam ve tabela hakkında Sıkça Sorulan Sorular ( S.S.S.) sayfasından inceleye bilirsiniz.

Devlet Nasıl Yapılır? – Devlet Fiyatları? – Devlet Kaç Para?
Devlet Modelleri? – Devlet Çeşitleri? – Devlet Nedir?
Devlet Vergisi? – Devlet Ne Demek? – Neden Devlet?

Reklam FotoğraflarıReklam VideolarıTabela Fotoğrafları

Youtube Kanalımızı

ziyaret etmeyi unutmayınız.